Minőség kontra mennyiség

Mindig a minőségre és ne a mennyiségre figyelj! Koncentrálj a helyes testtartásra és a pontosan elvégzett mozdulatokra! Minőségien végrehajtott, nagy intenzitású edzés kell.

Maximum másfél órát eddz, hetente maximum öt alkalommal!

A teljes koncentrációval az adott izmok maximális munkát végeznek. Ha gondolatban elkalandoznál, nyomban próbálj visszatérni a gyakorlatra.

A legtöbb gyakorlat egy belégzéssel és egy kilégzéssel történik: ez adja meg a megfelelő ritmust. A légzésre való koncentrálás teremti meg a gyakorlatok kivitelezésének pontosságát.

A testi munkavégzést segítened kell a tudatod aktív részvételével: a mozgás kiesik a légzés ritmusából, ha a gondolataid elkalandoznak, ezért összpontosíts végig a gyakorlatokra, a légzésre és az izmaidra.

Egy-egy gyakorlatot akkor tanultál meg, ha már erőlködés nélkül végzed, csak egyszerű koncentrációval.

Csak te tudod igazán, mit bír ki a tested. Ahhoz, hogy a húzódásokat vagy sérüléseket elkerüld, maximális figyelemre és fegyelemre van szükség; no meg természetesen az alapos bemelegítésre! Erőfeszítés lehet, de erőlködés már nem! Haladj kíméletesen, tanúsíts érzékenységet tested jelzései iránt, és tartsd tiszteletben a teljesítőképességed határait.

Ha fájdalmat észlelsz bármelyik testrészedben, rögtön állj meg: ez annak a jele, hogy a sejtjeiden olyan nagy a nyomás, amit már nem bírnak károsodás nélkül elviselni. Én edzés közben bármilyen szokatlan fájdalom esetén egyből megállok. Régebben volt, hogy nem így tettem, s voltak is sérüléseim. Mióta nagyon odafigyelek a jelzésekre, azóta minden izmom, ízületem erős, egészséges, sérülésmentes!

v