Miért fontos a közös gyakorlás?

A gyermek a szüleit minden szempontból példaképnek tartja. Épp ezért fontos, hogy (főleg a mozgástanulás időszakában) együtt eddz a gyermekkel. A gyermek könnyebben megszereti a gyakorlatokat, ha a szülőjével együtt fedezi fel azokat. Ha megtanítod jól használni a testét, akkor hálás lesz, s még jobban kötődni fog hozzád, mintha csak az agyát palléroztad volna.Ez nem a testnevelő feladata, hanem az ő munkáját neked kell ezzel előkészíteni. Szoros bizalmi viszony fog kialakulni köztetek, ha te tanítod meg a testét használni.

 

Nem a gyakorlatok tökéletes bemutatása a lényeg, hanem az együtt gyakorlás. Irányítsd a figyelmet a gyakorlatok részleteire és hatásaira. Mutasd meg, mire figyeljen, tárd fel előtte az apró cseleket, hogy még ügyesebb legyen. Tudatosítsd benne, mi zajlik a testében a gyakorlatok végzése alatt. Összpontosítsatok együtt a légzésre, a mozgásra, az izmok megfeszülésére, a szív felgyorsulására vagy a test ellazítására is. Ha a kisgyermek megismeri a teste jelzéseit, akkor erősödni fog az önbizalma is.Az egészségre nevelésben döntő lehet a nyugodt, vidám hangulat. Nem a mennyiség, hanem a minőség számít.

Ha új dolgot tanítasz a gyermeknek, akkor olvasd el jól a gyakorlatot s próbáld megmutatni neki. Ha így felkészülsz, akkor könnyebb lesz segíteni neki.

A közös edzés építi a gyermek emberekkel való kapcsolatát. Képes lesz beleképzelni magát mások helyzetébe. Rájön, hogy a segítség elfogadása sokszor nem működik alkalmazkodás nélkül: bíznia kell a társában, egymás támogatása kölcsönös feladat, ahol mindkét félnek aktívnak kell lennie. Rájön, hogy a segítség nem egyenlő a kiszolgálással vagy a helyettesítéssel.

v